ľavá ruka za pravé ucho a pochodom vchod !

Autor: Ľubka Kučáková | 22.9.2011 o 19:34 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  633x

  Ak si už niekedy prišiel niekam prvý, zunuje sa ti chodiť v rade, radšej si privstaneš, než by si si mal nechať ujsť sladký pocit prvenstva. Pocit, že by sme mali byť niekde prvý a zápasiť v boji o víťazstvo tu bol omnoho skôr ako nás naši východní záchrancovia chceli naučiť vedieť stáť v radách a so sklopeným zrakom si  zobrať to, čo ešte ostalo aj keď naša predstava na začiatku bola celkom iná.  

Chceli nás naučiť prispôsobovať sa až do takej miery, že aj keď sme náhodou mali na výber, vybrali sme si niečo, čo z nijakých dôvodov nebude nikomu prekážať a má to väčšina.

Bolo to tak? V skutočnosti netuším, som totiž z tých neskoršie narodených, ale moja zdravá predstavivosť si to vysvetľuje asi takto.

Z môjho postavenia pramení neskutočný pocit vďačnosti za to, čo mám, že ak mám nejakú predstavu, stačí chcieť a byť usilovnou, aby som ju dosiahla priviedla do dokonalosti, ale prečo si potom často krát vyberiem tu jednoduchšiu cestu. ..

Nikto ma nenúti stáť v rade na rajčiny, no ja aj tak radšej kúpim kečup, prečo je to tak, prečo namiesto ponocovania a usilovného učenia sa, hoci a j v noci idem radšej spať?

Dá sa to celkom logicky vysvetliť.

Lebo človek keby nemusel, asi by ani nedýchal. Sme lenivci !

Obišiel by tento proces, proces dýchania, iba kvôli chvíľkovému stavu zadosťučinenia, zabúda, že prestáva robiť to najprirodzenejšie čo dokáže- dýchať.

Povrchnosť? Prirodzenosť.

Veci, ktoré nám robia radosť nachvíľu by nemali celkom naplniť našu existenciu, veď prečo sme potom prestali stáť v rade na mandarínky ?

Aby sme mohli žiť prirodzene, bez strachu bez snahy zabudnúť na to kým sme .

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Bratislavskí poslanci mali brať úplatky. Za hazard aj proti nemu

Ak v marci prejde úplný zákaz hazardu v Bratislave, tri roky bude jediným otvoreným kasínom v meste Banco v hoteli Crowne Plaza. Licenciu má ako jediné do roku 2021.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna poisťovňa

Pozrite si výber úsporných opatrení.


Už ste čítali?